Zlatý pilník 2018

Dne 3. května 2018 proběhl na Střední škole technické, Opava, Kolofíkovo nábřeží již XVI. ročník mezinárodní soutěže zručnosti „Zlatý pilník“ pro žáky středních škol vyučující obory strojní mechanik, nástrojař, mechanik strojů a zařízení, opravář zemědělských strojů a dalších příbuzných oborů se zaměřením na rukodělné zpracování kovů.

Soutěže se zúčastnilo 18 škol z kraje Moravskoslezského, Olomouckého, Zlínského a Pardubického. Zahraniční účastníky reprezentovali soutěžící ze slovenské Čadce.

Soutěžící museli zvládnout vyrobit funkční prizmatickou svěrku v limitu 6 hodin. Velmi dobrou úroveň prokázali všichni zúčastnění, z čehož plyne, že v současné době vyrůstají kvalitní a profesně připraveni absolventi učebních oborů. Jejich odbornost bude zárukou konkurenceschopnosti na trhu práce.

Nejlepšího výsledku z 19 soutěžících dosáhli:

  1. Adam Ryba          -       Střední škola technická, Opava
  2. Tadeáš Břečťan -          Integrovaná škola technická, Vysoké Mýto
  3. Marián Žluva        -       Střední škola technická a zemědělská, Nový Jičín          

Soutěžící byli odměněni hodnotnými cenami za sponzorské účasti firmy FERRAM a.s. a OSTROJ a.s., které reprezentovali Ondřej Tůma a Dagmar Stloukalová.

Za SŠT Opava předal vítězi putovní pohár ředitel Josef Vondál.

Všem účastníkům děkujeme za kvalitní reprezentaci jejich škol a přejeme hodně úspěchů v dalším studiu i profesním životě.

 

Mgr. Bruno Mrkva
zástupce ředitele pro OV

 

::FOTOGALERIE::