Okresní finále Soutěže žáků základních škol v technických dovednostech 2018

Střední škola technická Opava spolu se Sdružením důlních strojírenských technologií organizovala ve školním roce 2017/2018 již 9. ročník Soutěže žáků základních škol v technických dovednostech.

Do prvního kola soutěže se přihlásilo celkem 28 základních škol opavského okresu s více než 1150 žáky 6. a 7. tříd. Finále, které se konalo 24. dubna 2018 na SŠT Opava, se zúčastnilo 52 žáků základních škol ve dvou soutěžních disciplínách. 26 vítězů základních školních kol se utkalo v soutěži zaměřené na kovodělné práce a stejný počet soutěžících si vyzkoušelo základy elektrotechniky v sestrojování elektronické hrací kostky. Mezi finalisty bylo rekordních šest děvčat.

Finalisté – strojaři vyráběli a sestavovali čtyřboký svícen. Nejlepšího výsledku dosáhl Dominik Haas z Církevní základní školy svaté Ludmily v Hradci nad Moravicí, druhý byl Jakub Lexa ze ZŠ a MŠ Raduň a třetí skončil Filip Drozd ze ZŠ Opava, Vrchní.

V soutěži elektro zvítězil Patrik Štencel ZŠ TGM Opava, na druhém místě se umístila Magdaléna Šromová ze ZŠ Mladecko a třetí byl Michael Glabazňa ze ZŠ Opava, Edvarda Beneše.

Závěrečné vyhodnocení proběhlo ve společenském místnosti SŠT Opava za účasti vedení SŠT a zástupců Sdružení důlních a strojírenských technologií, které bylo nejen spoluorganizátorem, ale především sponzorem celé akce.

::FOTOGALERIE::